Bedelli Askerlik Kredisi

5
163
görüntülenme

Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır?

Askerlikle alakalı olarak birçok kişinin beklediği önemli haberlerden bir tanesi olan bedelli askerlik durumunun da netleşmesi ile birlikte bir maliyet ortaya çıktı. Bedelli askerlik yapmak ve bu konuda yasal haklarından yararlanmak isteyenlerin ortalama 32 bin TL gibi bir rakamı gözden çıkarması gerekiyor. Bu durumda bazen kredi alınması gerekeceğinden dolayı bankalar da bu ihtiyaca göre bir kredi çeşidi ortaya koydu. Bedelli askerlik kredisi nasıl alınır sorusunun detayları da bu sebepten dolayı sıklıkla sorulmaya başlanmıştır. Her kredide olduğu gibi bedelli askerlikte de bazı şartların yerine getirilmesi şartı ile kredi almanız söz konusu olabilir.

Şartlar Nelerdir?

Bankadan bedelli askerlik hakkınızdan yararlanmak için kredi almak istemeniz halinde gelir durumunuzun kayıt altında olması şarttır. Banka verdiği krediyi geri alabileceğinden emin olmadan herhangi bir onay vermez. Bankanın çalışan olmanızı istemesinin nedeni de budur. Bankanın kredi notuna da bakması gerekir. Kredi notunuzun yüksek olması durumunda kredi için onay almanız daha kolaydır. Banka için bu durum ödememe riskinizin daha az olması anlamına gelir.

Nasıl Ödenir?

Banka sizden talep ettiği evrakları aldıktan sonra ön başvuru ile bunları kontrol eder. Ardından da ön onay almanız durumunda başvurunuzu yapar. Şartların da yerine getirildiğinden emin olduktan sonra krediniz onaylanır. Kredinizi alırken en önemli detaylardan bir tanesi de geri ödemedir. Genel olarak 3 veya 4 yıl şeklinde bazı seçenekler vardır. Bu seçeneklere uygun olarak geri ödemeleri ayık şekilde yapmanız sağlanır. Ödemeleri kendi ödeme gücünüzü baz alarak ayarlamanız uzun vadede sorun yaşamamanıza neden olur. Bankalar riskinizi düşük bulduğu oranda size kredi vermek için çaba göstereceğinden sicilinizin olumlu olması işin yarısını oluşturur.

5 YORUMLAR

YORUM YAZ

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz