ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32

Bytecoin (BCN) Nedir Nasıl Alınır ?

Bytecoin (BCN) Nedir Nasıl Alınır ?
27.06.2019
4
A+
A-

Bytecoin (BCN) Nedir Nasıl Alınır ?

Hızla ilerleyen teknolojinin hızına yetişmek günümüzde neredeyse imkansız hale gelmiştir. Gerek oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda gerekse şartları daha da ileriye götürmek amacı ile oluşturulan teknolojik ürünler ve buluşlar piyasa denilen merkezi oldukça canlandırmıştır. İmkanlardan faydalanmamak ve uzak durmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Yine bu imkanlar doğrultusunda oluşturulmuş olan bytecoin (BCN) de bunlardan birisidir. Şimdi bunu hep birlikte inceleyelim.

Bytecoin Nedir?

2012 yılında başlamış ve o zamanlardan günümüze kadar oldukça ilerleme göstermiş olan bytecoin gizli ve kripto para anlamına gelir. Kullanıcılarına takip edilemeyen gizli bir ödeme imkanı sunar. Finansal gizliliğini korumak isteyen kurumsal müşterilerin oldukça işine yarayan bir sistemdir. Bu sistem ile dünyanın her yerinde hızlı ve masrafsız bir şekilde işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bahsetmiş olduğumuz teknoloji imzasız paraların bir araya gelmesi ile oluşmuş bir bütündür.

Bytecoin’i diğer imzasız paralardan ayıran en önemli özelliği tam imzasız olmasıdır. Yani bytecoin ile yapmış olduğunuz bir ödeme hiçbir yerden detaylı bir şekilde görülemez. Bytecoin ile yapmış olduğunuz ödeme esnasında paralarınız bir finansal kuruluş veya banka tarafından işlem görür. Fakat bu işlem bytecoin kullanıcıları tarafından internet üzerinden hiçbir aracı olmadan ve daha da güvenli bir şekilde de gerçekleştirilir. Bu gizlilik sayesinde kimse nereden, nereye, kim tarafında, kime ne şekilde para gönderildiğini anlayamaz.

Bytecoin Nasıl Alınır?

2012 yılından beri işlem yapılan bu birimin bu günlerdeki itibarı haliyle kolay sağlanmadı. Prejeyi bu günlere getirebilmek, izlenemez bir hal almasını sağlayabilmek ve daha sağladığı pek çok hizmeti için bytecoin ekibi oldukça özverili bir şekilde çalışmaktadır. Oldukça fazla kullanıcısı olan ve iyi bir popülerliğe sahip olan BCN’yi Binance üzerinden alabilirsiniz. İlk olarak binance kayıt linki oluşturmanız gerekmektedir.

Oluşturmuş olduğunuz hesabınıza Bytecoin gönderin. Daha sonra sizin için oluşturulmuş olan cüzdan adresinizi kopyalayın ve Bytecoinlerinizin bulunduğu cüzdan üzerinden bytecoinlerinizi buraya gönderin. Binance hesabınıza bytecoinleriniz yaklaşık 15 dakika kadar bir süre içerisinde geçmiş olacaktır. Sonrasında binance logosu yanındaki Exchange bağlantısına tıklayarak Basic butonunu seçin. Açılmış olan sayfada BCN/BTC sekmesini bulun ve tıklayın. Ardından Buy bölümden satın alma işleminizi gerçekleştirin. Daha sonra ise market sekmesinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Veyahut Price bölümüne almak istediğiniz fiyatı yazıp, Amount bölümüne ise almak istediğiniz BCN miktarını yazın sonrasında ise BUY BCN butonuna basın ve işleminizi gerçekleştirin. Tabi bu sizin için uzun bir yol olabilir. O yüzden ilk bahsettiğimiz market kısmını kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.