ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32

Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar

Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar
07.04.2019
0
A+
A-

Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar (2019)

Bugün bir banka şubesine gidip cep telefonu için direk kredi almanız maalesef mümkün değildir. Direk yapılan başvurularda banka cep telefonu kredisi değil standart ihtiyaç kredisi kullandırmakta ve kredi üzerinden kredi tahsis ücreti keserek sigorta yapmaktadır. Cep telefonu kredisi banka anlaşmalı teknoloji marketleri veya yine banka anlaşmalı alışveriş siteleri üzerinden kullanılır. Anlaşmalı teknoloji marketleri ve alışveriş siteleri üzerinden kullanılan cep telefonu kredisinde kredi tahsis ücreti bulunmaz kredi kullanan kişiye sigorta yapılmaz.

Teknoloji Marketleri ve Alışveriş Siteleri ile Anlaşmalı Olan Bankalar

2019 yılında Hepsiburada.com alışveriş sitesi İş bankası, Fibabank ve Garanti Bankası ile anlaşmalıdır. 750 TL ile 15.000 TL arası cep telefonu harcamalarında 48 aya varan vade seçeneği sunar. Teknosa ise ING bank ile anlaşmalıdır. 500 TL ile 15.000 TL arası harcamalarda 36 aya varan vade seçeneği sunar. Mediamarkt, Deniz Bank ile anlaşmalı olup herhangi bir limit kısıtlaması olmadan 48 aya varan vade seçeneği sunar. Vatan bilgisayar Fibabank ile anlaşmalı olup yine aynı şekilde herhangi bir limit kısıtlaması olmaksızın 15 aya varan vade seçeneği sunar.

Telefon Kredisi Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kredi almak isteyen birey 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. En az 6 ay SGK’lı çalışan olmalı veya düzenli olarak belgeli gelirinin olması gerekir. Bankalar ile çalışmaların düzenli olmalıdır. Herhangi bir borçtan dolayı ödemelerin gecikmeye girmemiş olması ve bankalara olan mevcut kredi ve kredi kartı borcunu gelirinin karşılayabilmesi beklenir.

Kredi Kartı İle Cep Telefonu Alınabilir Mi?

Kredi kartından cep telefonu alabilirsiniz fakat BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu )’nın hazırladığı ve 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren devreye giren düzenlemeye istinaden kredi kartı üzerinden yapılan telekomünikasyon harcamalarına taksit imkanı kaldırılmıştır. Ancak kredi kartı üzerinden nakit çekim yaparak faizi ile birlikte 12 ay takside bölmek mümkün.

Kredi Notu Riski Nasıl Hesaplanır Kimlere Kredi Çıkar?

Kredi notu riski puanı Kredi Kayıt Bürosu (KKB) üzerinden yapılır. Kredi notu puanı 1 – 699 arası en riskli sınıfa girmektedir. 700 – 1099 arası orta riskli olup bu iki kategori otomatik olarak krediden olumsuz cevap almaktadır. Kredi notu puanı 1100 – 1499 arası az riskli kategorisine girmektedir. Bu kategori için değerlendirme yapılır. Banka borçlanmasına bakılır. Yüksek tutarlı banka borçlanması olmaması ve düzenli yapılan ödemelere istinaden kredi çıkar. Kredi notu puanı 1500 – 1699 arası iyi, kredi notu puanı 1700 – 1900 arası çok iyi olarak nitelendirilir. Kredi sorgulamasında otomatik onay çıkar.

 

Yorumlar

 1. Murat dedi ki:

  Telefon fiyatlarının aşırı yüksek olduğu bu dönemde, taksitli telefon almak biz tüketicileri bir nebze de olsa ödeme kolaylığı açısından rahatlatıyor. Şu anki telefonumun ekranı kırıldığından yenisiyle değiştirmeyi düşünüyordum. Aradığım bilgiye kolaylıkla ulaştım, teşekkürler.

 2. Kadir macitefendi dedi ki:

  Cep telefonu kredisi almak icin o bankada hesabimiz olmak zorundami bilgi verirmisiniz ?

 3. NSP Digital dedi ki:

  Cep telefonu kredisi için özel bir kredi çeşidi var mı bilmiyorum ama ihtiyaç kredisi çekerek cep telefonu alabilirsiniz. Ben iphone 8 aldım bu şekilde.

 4. Sigorta dedi ki:

  Günümüz telefonları malum artık ucuz değil. En ufak bir hatada telefonun kırılma ihtimali yüksek ve maddi zararlara yol açabiliyor. O kadar borca girdiğimiz zaman cüzi rakamlara telefon sigortası ile kendinizi maddi olarak güvence altına almayı ihmal etmeyin.