ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32

En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar
10.04.2021
12
A+
A-

En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev sahibi olmak isteyen ve bunun için konut kredisi kullanacak olanlara en düşük faizli kredi veren bankaları sizler için araştırdık. Ortalama bir ana para tutarı baz alarak faiz hesaplamaları gerçekleştirdik. Özel ve devlet bankaları olmak üzere tüm bankalar göz önüne alındı.

Kredi Tutarınız Ve Vadeniz Ne Kadar Olacak
Öncelikle ne kadar kredi kullanacaksınız ve vaade miktarı ne kadar kısa olursa faiz o kadar düşük olur. Ortalama 200 bin TL kredi kullanıldığını var sayarsak vademizi 120 ay alırsak ortalama %1.35 -%1.50 arası olduğunu söyleyebilirim.

Hangi Bankalar Avantajlı
%1.35 ile Akbank ve ING bank devamında %1.39 ile Yapı Kredi ve Garanti BBVA %1.40 Vakıfbank %1.45 TEB gelmektedir. Tabi ki sizin anlaşmalı çalıştığınız bankalar bunların arasında varsa sizin için daha kolay olacaktır. Devlet bankalarına oranla özel bankalar daha avantajlı durum da.

Ödeme planı
120 ay 200.000 bin TL tutarındaki bir kredide %1.35 faizle aylık taksitiniz 3.375 TL tutarında ödeme ile karşılaşırsınız. Kendinize göre önce bir ödeme planı hazırlamalısınız yıllık ve aylık olarak hesaplarınızı yaptıktan sonra en uygun banka ile çalışmayı seçmelisiniz. Planlarınızı yaptıktan sonra aylık taksitleri sizi zorlamayacaktır. Vade miktarınızı kendi istediğiniz gibi ayarlaya bilir ve ödeme planınızı rahatlata bilirsiniz.

Sizden Alınacak Diğer Ücretler
Dosya masrafı adı altında sizlerden ekspertiz ücreti, banka tahsis ücreti, İpotek ücreti isteyeceklerdir. Bu her bankada mevcut olup ücretleri değişkenlik gösterebilir kendiniz de isterseniz sigorta yapabilirsiniz. Konut sigortası isteğe bağlı olup herhangi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat konut alırken kredi kullanılacak ise evin güvencesi için gerekli bir sigorta türüdür. Bankaların kendi anlaşmada olduğu sigorta firmaları bulunmaktadır.

Online Konut Kredisi Başvurusu Yapabilir miyim?

İstediğiniz krediyi bankaya gitmeden online da başvuru yapabilirsiniz. Bu size zaman avantajı sağlayacaktır. Olum sonuç aldığınız takdirde anında kullana bilirsiniz hesabınız yoksa şubeye giderek size anlık hesap açılıp kredinizi kullana bileceksiniz ödemelerinizi o hesap üzerinizden yapma imkanız olacaktır.

 

Yorumlar

  1. ender dedi ki:

    Faizler gerçekten çok yükseldi. Böyle bir zamanda böyle bir içerik oldukça faydalı.