Enpara Nedir, Avantajları Nelerdir ?

0
772
görüntülenme

Enpara Nedir, Avantajları Nelerdir ?

Dijital bankacılığın en güzel örneklerinden birisi olarak Enpara gösterilebilir. 2012 yılında QNB Finansbank tarafından kurulmuş olan Enpara Türkiye’de ilk şubesiz dijital bankacılığı unvanına da sahiptir. Enpara’nın bu kadar popüler olması ise masrafsız bir hizmet sunmasıdır. Tüm kanalları dijital ortamda olan sistemde hesap işletim ücreti veya hesap masrafı adı altında müşterilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Üstelik belli bir süre değil hiçbir zaman Enpara’da hesap işletim ücreti ödemiyorsunuz. Enpara.com tıpkı normal banka hesaplarındaki işlemlerin tümünü yapabilmenize olanak sağlıyor. Başvuru yaptığınızda ilk etapta size vadesiz hesap açılıyor. Daha sonra ise internet şubesi veya mobil şube aracılığı ile kendiniz vadeli hesap, döviz hesabı veya altın hesabı açabiliyorsunuz. Kısaca gerçekleştirmek istediğiniz tüm işlemleri internet şubesi ve mobil şube aracılığı ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

Enpara Nedir?

QNB Finansbank tarafından kurulan Enpara, masrafsız dijital bankacılık olarak lanse edilmektedir. Daha çok EFT, havale ve hesap işletim ücreti ödemek istemeyen masrafsız bankacılığa yönelen müşterileri hedef almıştır.

EnPara.com adresinden ve mobil şubeden başvuru rahatlıkla gerçekleştirilmektedir. Sizden istenilen bir takım kişisel bilgileri vererek Enpara Encard başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca şube olmadığından dolayı evrak imzalama işlemleri için bir Enpara danışmanı sizi istediğiniz adreste ziyaret ediyor. Yani evrak imzalamak için bankaya gitmiyorsunuz deyim yerindeyse banka sizin ayağınıza geliyor. Bu tür müşteri odaklı hizmet anlayışı ise Enpara.com ’un başarılı olmasına ve her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmasına zemin hazırlıyor. Kullanıcıları QNB Finansbank ATM’lerini kullanarak para çekme ve yatırma işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Yani diğer bankaların ATM’lerinden yapılabilecek işlemlerin hepsini Encard’ınızla birlikte QNB Finansbank ATM’lerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Enpara’nın Avantajları

Enpara.com’un en büyük avantajları arasında hesap işletim ücreti, havale ve EFT gibi masrafların olmaması yer almaktadır. Ayrıca dijital bankacılık kanalı ile tüm işlemlerin internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesi de EnPara.com ’u cazip bir hale getirmektedir. Hesap açarken veya kredi kartı başvurusunda bulunurken sadece internet yoluyla bu işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda QNB Finansbank şubesine gitmenize de gerek kalmıyor. Şubesiz bankacılık olduğundan dolayı banka kartınız veya kredi kartınız size Enpara.com temsilcileri tarafından ulaştırılıyor. Böylece bankacılık sözleşme imzalama veya kart alma gibi işlemler için herhangi bir yere gitmenize de gerek kalmıyor. Vadeli mevduat da dahil olmak üzere altın hesabı ve döviz hesabı rahatlıkla açılıp kapatılabiliyor. Ayrıca müşteri hizmetlerine bağlanmak için de beklemenize gerek yok. Çok kısa süreler içerisinde sorunlarınızı müşteri hizmetlerine iletebiliyor ve kesin sonuca ulaşabiliyorsunuz. Eğer siz de masraf ödemeden birçok bankacılık işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız bu hizmeti rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

YORUM YAZ

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz