ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
32,5037
EURO
34,6568
ALTIN
2.490,62
BIST
9.530,47

İnternetten Para Kazanmanın 10 Yolu

İnternetten Para Kazanmanın 10 Yolu
26.06.2019
0
A+
A-

İnternetten Para Kazanmanın 10 Yolu

Günlük hayatta; her geçen gün, para kazanmanın, gelir elde etmenin farklı bir yolu çıkıyor karşımıza. Blog yazarlığı yaparak para kazanma, evde yemek yapıp satarak para kazanma, anket doldurarak para kazanma, sosyal medya üzerinden yani Facebook, Twitter, Instagram üzerinden para kazanma bu yöntemlerden en çok bilinen birkaç tanesi. Peki, internetten nasıl para kazanılır, gerçekten de iyi bir gelir elde etmek için ne yapmak gerekir?

1) Stok Fotoğrafçılığı

Gazetelerin seyahat eklerinde, televizyonlarda ki seyahat programlarında ya da dergilerde ki o harika fotoğraflara mutlaka denk gelmişsinizdir. Eğer siz de çektiğiniz fotoğraflara güveniyorsanız ve bu işten gelir elde etmek istiyorsanız stok fotoğrafçılığı yaparak para kazanabilirsiniz. Bu işi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu; çektiğiniz fotoğrafların kalitesinin yüksek olmasıdır.

2) Tweet Atarak Para Kazanma

Günümüzde sosyal medya kullanmayan insan neredeyse yok. Genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk, yetişkin hemen her yaştan insanın en az bir, bazen de birden fazla sosyal medya hesabı bulunuyor. Sosyal medyayı aktif olarak kullanırken, aynı zamanda gelir elde etmek mümkün. Örneğin; firmaların yayınlamış olduğu reklam içerikli mesajları hesabınız üzerinden paylaşabilir ve takipçilerinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Paylaştığınız reklam mesajları üzerinden firmaların sizinle iletişime geçmesini bekliyorsunuz, sunmuş olduğunuz teklif kabul edilirse, reklam başına ücret alıyorsunuz.

3) Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanma

Yazdığınız makalelere, yazılara güveniyorsanız ve bir blog sahibiyseniz buradan gelir elde edebilirsiniz. Sayfanıza reklam vermek isteyen firmalarla irtibata geçip, bu sayede para kazanmak mümkündür.

4) Şirketlerin Ürünlerini Satarak Para Kazanma

Eğer satış kabiliyetinize güveniyorsanız ve internetten ürün satarak para kazanmak gibi bir düşünceniz varsa, kullandığınız sosyal medya hesaplarınız üzerinden, firmaların ürünlerini satarak gelir elde edebilirsiniz.

5) E-Kitap Yazma

Son dönemde; popülerliğini giderek arttıran bir diğer sektör de e-kitap sektörü. Yani yine yazımı kişiye ait olan fakat sadece internet üzerinden okunabilen kitaplar. Siz de farklı bir yöntemle gelir elde etmek, kazancınızı arttırmak istiyorsanız, bir kitap yazabilir ve bunu internet ortamında paylaşarak gelir elde edebilirsiniz. Amazon, Barnes & Noble ve Kobo yüksek miktarda komisyonla çalışan şirketlerden birkaç tanesi.

6) Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanma

Pek çok firma ya da patron, küçük ya da ayrıntılı işlerle uğraşacak vakit bulamaz. Veya bunlar için zaman ayıramaz. İşte böyle anlarda mutlaka bir asistan ararlar kendilerine. Siz de sanal ortamda, yani internet üzerinden firmaların asistanlığını yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

7) Yeteneklerinizi Satın

Her insanın; yetenekli olduğu, becerikli olduğu ve iyi yaptığı bir iş mutlaka vardır. Siz de internet üzerinden yetenekli olduğunuz bir konuda verebileceğiniz hizmeti anlatarak para kazanabilirsiniz. Örneğin makale yazarlığı, web tasarımı gibidir.

8) Alışveriş Siteleri Üzerinden Ürün Satın

Son zamanlarda; internet üzerinden alışveriş yapmak gerçekten moda halinde geldi. Bu nedenle de gittigidiyor.com, hepsiburada.com gibi internet siteleri de giderek daha popüler hale geldi. Siz de ürettiğiniz ürünleri bu sitelerden satarak para kazanabilirsiniz.

9) Mobil Uygulamaları Deneyin

Akıllı telefonların altın çağını yaşadığı bu dönemde, hemen her geçen gün yeni bir mobil uygulama ortaya çıkıyor. Bu uygulamaları deneyerek, karşılığında para kazanabilirsiniz.

10) Tişört Tasarımı Yapın

Hepimiz; internette gezinirken ya da bir araştırma yaparken, ekranın bir köşesinde karşımıza çıkan baskılı tişörtleri görmüşüzdür. Siz de tişört tasarımı yaparak bu işten para kazanabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Teknokutu dedi ki:

  Gerçekten internetten para kazanma hakkında güzel bir içerik olmuş. Ben de internetten para kazanmak için blog yazıyorum.
  Teşekkürler devamını bekleriz 🙂

 2. Ahmet Palamut dedi ki:

  internetten para kazanmak özellikle günümüzde paha biçilemez bir şey.. Tüm dünyayı sarsan virüs salgınından dolayı evde para kazanmak isteyen binlerce insan var. İçerikte çok güzel bilgiler var teşekkürler. Ek olarak ekgelirarayanlar.com sitesinde de çok güzel bilgiler yer almakta..

 3. Bilgi Blogu dedi ki:

  İnternet çöplük gibidir siz işleyebilirseniz heryerden para kazanabilirsiniz. Ama bunun için azim çalışma ve sabırda gereklidir. Herkesin yazdığını yapmak her zaman iyi sonuç vermeyebilir. Öncelikle bilgili ve ilgili olduğunuz alana yönelmeniz sizlere daha iyi şeyler kazandıracaktır.

 4. Web Tasarım dedi ki:

  Kendinize sektör belirleyip o işi yapacak firma ile anlaşıp web sitesi hazırlatıp, internet üzerinden bölgesel reklam çalışmasıyla çok güzel gelir elde etmeniz mümkün. Bunlardan bazıları inşaat, dekorasyon, mobilya gibi kar marjı yüksek alanları hedefleyin.

 5. mobil sohbet dedi ki:

  internette para kazanmak isteyenler için aydınlatıcı olmuş. bu yol kolay değil ve uzun soluklu bir süreç.

 6. Tesbih dedi ki:

  Bu konulara ilgisi olan birinin bilgisayardan para kazanması çok zor değil ancak ciddi şekilde uğraş ve emek verilmesi gereken sektörler. Kolay yoldan para kazanmak diye bir şey yok. Bu ve benzer işler de giderek zorlaşıyor.