ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
32,4977
EURO
34,5510
ALTIN
2.495,10
BIST
9.548,09

İş Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

İş Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?
24.03.2024
1
A+
A-

Müşterilerin güvenliği için bankalar sim bloke işlemi uygulayabilir. İş bankası da müşterilerinin güvenliğini sağlamak için sim bloke işlemi yapabilir. Bundan kurtulmak için iş bankası sim bloke kaldırma işlemi yapmak gerekir. müşteriler sim kart blokesini kaldırdıkları zaman mobil bankacılık hizmetleri ve diğer banka hizmetlerini kullanmaya başlayabilirler.

Neden Sim Kart Blokesi Konur?

Sim kart müşterilerin güvenliğinin korunması ve mobil bankacılık işlemlerinden faydalanmak için finansal işlemlerde kullanılır. Bireysel müşterilerin güvenliğini sağlamak için sim karta ihtiyaç duyulur.

Aynı zamanda mobil bankacılık hizmetlerine erişmek ve işlemlere onay vermek için de sim karta ihtiyaç vardır. Teknolojinin gelişmesiyle 4,5 G ile uyumlu telefonlar ve internet desteğinin yenilenmesi sim kart değişimini zorunlu bir hale getirir.

Müşterilerim ihtiyaçları doğrultusunda numara ya da operatör değişikliğine gidebilir. Sim karta bankacılık işlemlerinde bloke koyma nedenleri şu şekildedir;

 • Sim kartı farklı cihazda kullanmak,
 • Farklı sim karta geçiş yapmak,
 • Telefonu 4,5G uyumlu hale getirmek,
 • Numara taşımak,
 • Operatör değiştirmek.

Sim kart blokesi konulduğu zaman müşteri bankacılık işlemlerini yapamazlar. Mobil bankacılıkla hızı ve kolay bir şekilde gerçekleştirdikleri işlemleri sim blokesi konulduktan sonra yapmanız mümkün değildir. İş bankası bireysel müşterilerinin güvenliği için kullanıcılarına bloke uygulayabilir.

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

İş Bankasına bağlı müşteriler internet bankacılığı ya da İşCep uygulamasına giriş yaptıkları zaman sistemlerine kayıtlı hat numaraları için kart blokesi uyarısı alabilir. Bu durumdan kurtulmak için sim kart blokesini kaldırmak gerekir. Bunun için belli adımları takip edilmelidir.

İlk olarak İş Bankası müşterileri, telefonlarındaki internet bankacılığına ya da İşCep uygulamasına girmelidir. Ardından sistemlerinde kayıtlı olan hat numaraları için sim kartı blokesi uyarısıyla karşılaşan müşteriler kart blokesi kaldırma için talimat verebilirler.

İş Bankası müşterilerinin güvenliği için bu tür müdahaleleri hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Sim kart blokesi en çok numara değişikliği ve telefon kaybolması gibi durumlarda uygulanır. 4.5G’ye geçen müşteriler, bu durumdan etkilenir ve sms alamazlar.

İş Bankası sim kart blokesi nasıl kaldırılır konusunda merak eden müşteriler, bu sorunun nedenini anlamalı ve çözümler için kurumun resmi sitesindeki bilgileri incelemelidir. Banka müşterilerinden işlem için ek bilgiler talep edebilir. Sim kart bloke kaldırılması işlemleri için bu bilgileri girmeniz gerekir. Böylelikle işleminiz sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir.

ATM Üzerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma

Sim kart blokesini kaldırmak için İş Bankası müşterileri kolay ve hızlı yöntemler arasında ATM’yi tercih işlem edebilirler.

İş Bankası sim kart bloke kaldırma işlemini bankamatik üzerinden nasıl yapıldığını aşağıda adım adım izleyebilirsiniz:

 • İş Bankası bankamatiklerinde talimat oluşturulmalıdır. Müşteri, banka ya da kredi kartını tercih ederek ATM’ye giriş yapabilir.
 • Ana menüde SIM kart blokesi kaldırma seçeneği bulunur. Bu seçeneği seçerek ekrandaki yönergeleri izleyebilirsiniz.
 • ATM’de müşteriden doğrulama istemek için gerekli bazı bilgileri girmesini isteyebilir. Bu kısım, genelde müşterinin kart pin kodunu yazması veya benzer kimlik doğrulama adımı içerir.
 • Bankamatikte müşterinin telefonu yanında bulunmaktadır. Böylelikle sms ile gönderilen doğrulama kodu işlemi yapılabilir.
 • Doğrulama kodu alındıktan hemen sonra müşteriye kart blokesinin kaldırılması için onay sorulur.
 • Müşteri onay verdikten sonra sim kart blokesi kaldırılır ve kart kullanımı tekrardan açılır.

Bu işlem hızlı ve etkili bir şekilde yapıldığı zaman müşterilere sim kart bloke kaldırma imkanı sağlar. Bir sorun yaşanması durumunda müşteriler İş Bankası şubesine başvurabilirler.

Müşteri Danışma Hattı İle Sim Kart Blokesi Kaldırma

İş Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi için müşteri danışma hattına başvurulabilir. Müşteriler, 0850 724 0724 numaralı müşteri danışma hattını arayabilir ve sim kart blokesiyle ilgili sorunlarını anlatabilirler. Müşteri temsilcisi, doğrulama adımlarını takip eder ve müşterinin bloke kaldırma sorununu hızlı bir şekilde çözer.

İş Bankası Şubelerinde Sim Kart Blokesi Kaldırma

İş Bankası müşterileri, en yakın İş Bankası şubesine gidebilir ve sim kart blokesini kaldırma işlemini gerçekleştirebilirler. Şubelerdeki temsilciler, müşterilerin kart bloke sorunlarını yerinde çözer ve gerekli güvenlik adımlarını takip eder. Bunların sonucunda sim kart bloke işlemi ortadan kaldırabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.