ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46

Garanti Bbva Pos ile Mail Order Nasıl Yapılır?

Garanti Bbva Pos ile Mail Order Nasıl Yapılır?
03.03.2024
0
A+
A-

Kredi kartı ile online ödeme alan işletmeler için garanti bbva pos ile mail order nasıl yapılır? Sorusuna tam olarak istedikleri cevabı almaları son derece önemli hale gelmiş durumda. Kredi kartı ile gerek online gerekse Pos cihazı üzerinden gerçekleştirilecek olan ödemeler için şimdilerde birbirinden farklı yöntemlerin bulunduğu görülebilir.

Konu hakkında gerçekleştirilen araştırmalar ile de görülebileceği üzere mail order ile ödeme yöntemi ilk olarak kullanılmaya başlandığı zamanlardan itibaren hakkında en fazla araştırma yapılan yöntemlerden biri olarak ön plana çıkıyor.

POS cihazı kullanılarak gerçekleştirilen bu ödeme yöntemi ile beraber gerek kredi kartlarının fiziki olarak kullanılma zorunluluğu ortadan kalkıyor gerekse kredi kartının çip ya da manyetik alanının çalışmaması durumunda ödeme alma konusundaki sorunlar gideriliyor.

Mail Order ile Ödeme Nedir?

Gelişen teknoloji ile ortaya koyulan ödeme yöntemlerinden biri olan mail order, kredi kartı sahibinin üye iş yerlerine kendi kart bilgilerini güvenli şekilde iletmesi durumunda ilgili konu hakkında verdikleri talimatlar kullanılarak para çekilmesi sağlanır.

Genel olarak bu yöntem, e mail ya da farklı yöntemler ile kart bilgilerinin ödeme işlemini yapacak iş yerine ulaştırılması mantığı ile çalışır. Kredi kartı sahibi, mail order yöntemini kullanmaları ile beraber uzaktan ödeme işlemini gerçekleştirme olanağına erişiyorlar. Üstelik isteklerine göre ödeme taksitli ya da peşin olarak yapılabiliyor.

Garanti Bbva Pos ile Mail Order Nasıl Yapılır?
Garanti Bbva Pos ile Mail Order Nasıl Yapılır?

Mail Order Yöntemi Garanti BBVA POS ile Nasıl Gerçekleştirilir?

Garanti BBVA POS iş yeri sahipleri mail order ödeme yöntemi ile gerekli işlemleri gerçekleştirebilmesi adına yapmaları gereken bazı adımlar bulunuyor. Bu adımlar ise aşağıda yer alıyor.

İlk aşamada iş yeri sahibi tahsilat yapmak istediği kredi kartı bilgilerini POS cihazına doğru olarak tuşlaması gerekir. Ödeme işleminin başlatılabilmesi adına kredi kartı bilgileri alışveriş yapıldığı zamanda kart sahibi tarafından verilebileceği gibi isteğe göre mail order formu üzerinden de iletilmesi adına talep oluşturulabilir. Mail order ile ödeme işleminin yapılabilmesi adına kredi kartı sahibinin kendi kartını bu ödeme yöntemi için açması gerekir.

Bu yöntem kullanılarak ödeme işleminin yapılması sonrasında peşin ya da taksitli fark etmeden işlemin ardından 2 tane slip verilirken mail order ödemesi sonrasında üye iş yerine tek slip verilir. Gerçekleştirilen bu işlem ile beraber fiziki olarak kredi kartına gerek duyulmadan ödeme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Mail Order Ödeme İşlemi İçin Hangi Bilgiler Gerekir?

Garanti BBVA Pos ile mail order ödeme işlemlerinin yapılabilmesi adına kart bilgilerinin iş yerine iletilmesi gerekir. Gerekli olan bilgiler mail order formu ile iletilebileceği gibi alışveriş yapılan yere fiziki olarak da iletilebilir. Kart numarasının yanı sıra kredi kartının son kullanma tarihi ve kartın arka kısmında yer alan güvenlik kodu yani CVV mutlaka iletilmelidir.

Mail Order Ödeme Yöntemi Hangi İş Yerleri İçin Uygundur?

İşletmelerin mail order ile para çekimi yapabilmeleri adına POS cihazlarının bu işlem için açık olması gereklidir. Ağırlıklı olarak seyahat acenteleri, oteller, turizm şirketleri gibi ağırlıklı olarak rezervasyon sistemi ile çalışan işletmelerin yanı sıra dernekler, vakıflar, sigorta şirketleri gibi periyodik olarak ödeme talep edebilen işletmeler mail order kullanımı için uygun olarak görülür. Bunların yanı sıra ayakkabı ve giyim mağazaları, kitapçılar, ürün ve hizmetlerini çeşitli yollar ile müşterilerine ulaştıran işletmeler de bu ödeme yöntemini tercih edebilirler.

Mail Order Ödeme Yöntemi Güvenli Midir?

Gelişen teknolojiye ayak uydurmak isteyen işletmelerin tercihi olan Garanti BBVA POS ile mail order işlemi esnasında kart bilgileri üçüncü kişiler ile paylaşılmaz. Dolayısıyla ödeme işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.