ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
33,0413
EURO
35,9402
ALTIN
2.546,09
BIST
11.156,20

Garanti BBVA Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?
25.03.2024
2
A+
A-

Garanti bankası müşterilerinin garanti bbva sim bloke kaldırma işlemlerinde çağrı merkezi ile geçilecek iletişimin sonucunda sorunlara anında çözüm sağlanır.

Garanti BBVA müşterisi olanların, bu sorun sonucunda banka şubesine gitmesine gerek kalmadan bloke kaldırma işlerini son derece kolay bir şekilde yapmamaları mümkündür. Bununla beraber telefon bankacılığıyla internet bankacılığı ve şubelerden yapılan bildirimler ile bloke kaldırma talimatları verilir.

Garanti BBVA çağrı merkezi tarafından sim kart blokelerinin kaldırılması için öncelikli olarak 444 03 33 müşteri hizmetlerinin aranması gerekiyor. Müşteri hizmetleri hat dahilinde, devreye giren sesli cevap sistemine “Sim Kartı Blokesi Kaldırma” talimatı verilerek müşteri hizmetleri tarafından otomatik bir şekilde ilgili menü kategorisine yönlendirme yapılır.

Garanti BBVA çağrı merkezi üzerinden bloke olan sim kartlarının kaldırılması amacıyla, önce işlemin güvenilir olduğundan emin olmak gerekir. Bu sebepten dolayı müşteri hizmetleri tarafından kimlik doğrulaması mutlaka yapılmalıdır. Garanti BBVA müşteri hizmetleri numarasını arayarak diğer işlemlerinizi de rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Sim Kart Bloke Olursa Hangi İşlemler Yapılamaz?

Garanti BBVA bankası kartınıza bloke koyduğu zaman internet bankacılığında bazı işlemleri yapamazsınız. Bloke edilen işlemlerin bir engele takılmadan yapılması için bazı talimatların verilmesi gerekir. Garanti BBVA sim kart blokesi koyduğu zaman bazı işlemleri yapamazsınız.

Garanti BBVA bankasının koyduğu bloke sonucunda yetkisi kaldırılan işlemler şunlardan oluşuyor;

  • Garanti BBVA internet ve mobil bankacılığa erişim.
  • 3D Secure alışveriş sistemi
  • SMS kanalıyla bankacılık şifre işlemleri.
  • Kişisel verilen görünmesi

Gibi işlemler Garanti BBVA bankası tarafından bloke aldığınız zaman gerçekleştirilemez. Sim kartı blokesi bütün bu işlemleri yapmanızı engeller. Ancak bloke kalktığı zaman kaldığınız yerden bu işlemleri yapabilirsiniz.

Garanti Sim Kartı Neden Bloke Olur?

Bu sim kartını bloke olma sorununu sadece Garanti BBVA müşterileri değil, her bankanın müşterileri yaşar. Sim kartının değişmesi sebebiyle veya numaranın değişmesiyle Garanti BBVA’nın güvenlik sistemi güvenlik ihlalinin yaşanması sebebiyle sim kartı blokesini aktif hale getirir.

Garanti BBVA ATM Sim Kartı Bloke Kaldırma

Bloke edilen sim kartlarının Garanti BBVA’ya ait olan ATM’ler üzerinden kaldırılma işlemleri hızlı bir şekilde yapılabilir. Bunun için en yakın Garanti BBVA ATM’lerine gidilmelidir. Ardından kredi kartı veya banka kartı ile giriş yapılmalıdır.

ATM’lere gidildikten sonra, ATM ekranında görülen “Sim Kartı Bloke Kaldırma” uyarısına basılarak ve ATM’nin yönlendirilmeleri takip ederek ATM üzerinden Sim Kartı Bloke işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu işlem ATM üzerinden de oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Garanti BBVA Çağrı Merkezi Sim Kartı Bloke Kaldırma

Bloke olmuş sim kartlarının kaldırılma talimatı Garanti BBVA’nın müşteri hizmetleri ile iletişime geçilerek de hızlı bir şekilde yapılabilir. Garanti BBVA banka hesabına kaydı olan telefon numarası üzerinden müşteri hizmetleri aranarak, sesli yanıt sisteminin yönlendirmesi beklenir. Çünkü sistemin kapanan hat üzerinden aranması durumunda yönlendirme otomatik bir şekilde sağlanır.

Garanti BBVA Mobil Uygulaması

Garanti BBVA mobil giriş üzerinde bulunan Bize Ulaşın altındaki Sim Kart Değişikliği adımındaki yönlendirmeleri takip edip Sim kart bloke kaldırma işlemlerini halledebilirsiniz.

Garanti BBVA mobil ile eşleşen cihazınız ve aktif bir şekilde kullandığınız mobil veya internet parolanız varsa Garanti BBVA mobil uygulamasına giriş yaparak, Profil ve Ayarlar menüsünün altında bulunan Bize Ulaşın bölümü ile görüntülü görüşme yapabilir ve müşteri temsilcisi tarafından size gönderilen yönlendirilmeleri takip ederek sim kartı bloke işlemini hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Operatör değişikliklerinde, telefonu 4.5 G’ye uyumlu hale getirmede ve numara değişikliği gibi durumlarda güvenliğinizi korumak için tek kullanımlık şifreler içeren SMS’ler bloke edilir.

Tekrar SMS ile tek kullanımlık şifre almak ve kart blokesini ortadan kaldırmak için Garanti BBVA mobil uygulaması, Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi, Garanti BBVA ATM’leri ve şubelerinden bu işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Görmüş olduğunuz gibi Garanti BBVA sim kartı bloke kaldırma işlemlerini bu adımları takip ederek ortadan kaldırabilirsiniz. Sim kartının Garanti BBVA tarafından bloke edilmesi kullanıcının güvenliği içindir.

Sim kartınız operatör değişikliği, numara taşıma gibi durumlarda kart blokesi sorunu ortaya çıkabilir. Kart bloke olduğu zaman da bazı işlemler rahat bir şekilde yapılamaz ve engelleme getirilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.