ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
32,5145
EURO
34,5480
ALTIN
2.488,38
BIST
9.548,09

Girişimcilik Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

Girişimcilik Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?
25.03.2024
1
A+
A-

Girişimcilik sertifikası nedir? nasıl alınır? en fazla merak uyandıran sorular arasında yer alıyor. Yeni fikirlerin hayata geçirilmesi ve yeni işletmelerin kurulması sürecinde oldukça önemli bir yere sahip olan girişimcilik sertifikası iş dünyasına adım atmak isteyenlere yönelik hazırlanmış olan bir eğitim programıdır.

Girişimcilik Sertifikası Nedir?

İş hayatına adım atmak isteyenlerin iş dünyası ile ilgili temel prensipleri öğrenmelerini amaç edinen girişimcilik sertifikası programı oldukça geniş bir kapsamda hazırlanıyor. Bireylerin girişimciliklerini geliştirmelerine önemli bir fayda sağlayan girişimcilik sertifikası onların iş hayatında başarı sağlamaları için gerekli tüm bilgi ve becerileri kazanmalarını sağlar. Girişimcilik sertifikası programı birçok farklı platform üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Girişimcilik Sertifikası Kimlere Verilir?

İş dünyasına adım atmak ve girişimci ruhuna sahip olanlar girişimcilik sertifikası programına katılarak kendilerine katkı sağlayabilirler.

Girişimcilik sertifikası programına katılacak olanların sahip olması gereken profil özetle şöyledir;

 • Yeni iş kurarak iş hayatına adım atmak isteyen girişimciler
 • Var olan işini büyütmek ve geliştirmek isteyen iş sahipleri
 • İş hayatında profesyonelleşmek ve daha bilinçli adım atmak isteyenler
 • Liderlik becerisi kazanmak isteyenler
 • İş hayatında değer yaratarak kariyerine katkı sağlamak isteyenler

İş hayatında beklediği başarıyı yakalamak isteyenlere önemli bir fırsat sunan girişimcilik sertifikası programı kullanıcılarına birçok farklı alanda katkı sunuyor. İş hayatına kendine ve kariyerine değer katmak isteyen herkes girişimcilik sertifikası programlarına katılabilir.

Girişimcilik Sertifikası Alma Şartları

İş dünyasında girişimcilik kavramı çok önemli bir yere sahiptir. Yenilikçi fikirlere sahip olan ve bir işletme kurarak ekonomiye katkı sunmak isteyenler sahip oldukları becerilerini geliştirmek için girişimcilik sertifikası programına katılmaktadır. Bilindiği gibi girişimcilikte başarılı olmak için sadece işletme kurmak yeterli değildir. Bunun yanında farklı birçok bilgi ve donanıma da sahip olmaları gerekir.

Girişimcilik sertifikası programına katılan ve başarı sağlayanlara verilen girişimcilik sertifikası kişilerin elde ettikleri bilgi ve becerileri resmi olarak belgelendirme şansı elde ederler.

Girişimcilik sertifikası almak isteyenlerde aranan şartlar şöyledir;

 • Bu sertifikayı almak isteyenlerin hazırlanmış olan programa katılmış olmaları gerekir. Bu girişimcilik programı birçok farklı konuyu kapsamaktadır
 • Sertifikaya hak kazanabilmek için tüm eğitim programını başarı ile tamamlamak gerekir. Bunun için derslere düzenli katılmak ve sınavlardan geçer not almak önemlidir
 • Girişimcilik sertifika programlarından bazıları katılımcılardan belli iş deneyimlerine sahip olmasını isteyebilir
 • Girişimcilik sertifika programları katılımcılardan iş planı ya da girişimcilik projesi hazırlamalarını talep edebilir

Bu şartları sağlayan ve programı başarı ile tamamlayan herkes girişimcilik sertifikası almaya hak kazanabilir. Alınan bu sertifika ile beraber iş dünyası ile ilgili gerekli tüm donanıma ve bilgiye de sahip olmuş olurlar.

Girişimcilik Sertifikasının Kazandırdığı Avantajlar

Girişimcilik sertifikası alanların elde edeceği avantajlar şunlardır;

 • Girişimcilik ile ilgili tüm temel becerileri, stratejileri ve pazarlama analizlerini öğrenme şansına sahip olabilir
 • Girişimcilik sertifikası yeni işbirlikleri yapabilme imkanı tanır. Bu da yeni iş fırsatlarını keşfetmek anlamına gelir
 • Programa katılanlar iş planı hazırlama, pazarlama stratejisi oluşturma ve pratik beceriler kazanma konusunda bilgi sahibi olurlar
 • Bu program ile katılımcılar yenilikçi düşünme ve yaratıcı çözümler bulabilme becerisi kazanır

Girişimcilik sertifikası programına katılan tüm katılımcılar bu becerileri kazanma ve iş hayatlarına önemli ölçüde katkı sağlama şansı elde eder.

Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

Katılımcıların girişimcilik sertifikası alabilmeleri için süreç şöyle işlemektedir;

 • İlk olarak katılımcıların hedeflerine ve taleplerine uygun olan bir eğitim programını seçmeleri gerekir
 • Program seçildikten sonra başvuru yapılıp kayıt tamamlanmalı. Ücret talep edilen programlar için ödemenin yapılmış olması gerekir
 • Kayıt tamamlandıktan sonra eğitim programına düzenli olarak devam edilmesin gerekir
 • Eğitim programı boyunca katılımcılar bazı değerlendirmelere ve sınavlara tabi tutulur. Bu değerlendirmelerden geçer not alınması gerekir
 • Proje talep edilen programlarda iş planının başarılı bir şekilde tamamlanarak sunulmuş olması gerekir
 • Tüm bu süreci başarı ile tamamlayan katılımcılar girişimcilik sertifikası almaya hak kazanmış olur

Bilgi ve becerilerin resmi olarak belgelendirilmesi anlamına gelen girişimcilik sertifikası sizlere iş dünyasında daha iyi bir konuma gelme imkanı sunar. Girişimcilik belgesi alma şartları kurumdan kuruma farklılık gösterebilir. Bu nedenle öncesinde süreçle ilgili kurumdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.