İş Bankası Pos Destek Hattı

1
856
görüntülenme

İş Bankası Pos Destek Hattı

İş Bankası pos destek hattı bankada yaptığınız veya gerçekleştirdiğiniz işlemleri yani kartlı işlemleri hesap özetleri ile takip edebileceğiniz uygulamadır. Bu uygulamanın amacı eğer işlerinizi elektronik ortamda da takip etmek isterseniz diye bu işleminizi gerçekleştirin diye yapılmış bir uygulamadır.

İş Bankası Pos Destek

İş bankasının internetteki yani sosyal ağdaki pos destek hattına bayıldığında gayet kullanışlı olduğu görülüyor. Bu destek hattında pos kullanımı ile ilgili olan ve sorulan her şey, POS/ÖKC koşulları ve bunların başvuru şartları gerekli belgeleri çalışma koşulları gibi maddeler yer alıyor.

Bunların yanı sıra hesap özeti döneminde kişinin yapmış olduğu işlemlerin tamamı, bankalar ile işyeri olan üyelerin sorumlulukları, kartla yapılan işlemlerde güvenlik ile ilgili dikkat etmesi gereken hususlar yer alıyor. Pos destek hattının numarası ise İş bankasının kendi internet sitesinde 0850 724 7 767 olarak görülüyor. Her yaptığınız aramaya ve soracağınız sorulara, ihtiyaçlarınıza 24 saat cevap verileceği de ifade ediliyor.

İş Bankası Pos Kullanımı

İş bankasının pos kullanımına baktığımızda ise 14 adet para birimi ile burada işlem yapılabileceği söyleniyor. Ayrıca posdaki DCC işlemlerinde kur çevrimi için Türkiye Cumhuriyetinin Merkez Bankasının Döviz Alış Kuru kullanıldığı yazılı olarak bulunuyor. İşlem slipinde ise merak edenler için yapılmış olan işlemin Türk Lirası cinsinden tutarı, hangi döviz kurunun kullanıldığı bulunuyor.

Bunların haricinde kart sahibinden ne kadar komisyon alındıysa onun oranı, yapılan işlemin döviz cinsinden tutarı bu tatarı belirleyenin ise kart sahibi olduğu belirtiliyor. Ayrıyeten kartın sahibine ne kadar ücretlendirme yapıldığı ve bunun oranı ve yapılan işleme ilişkin olarak kart sahibinin verdiği onayın İngilizceye çevrilmiş metni bulunur. İş bankasının pos kullanımı şekli böyledir.

1 Yorum

YORUM YAZ

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz