ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85

Kosgeb Genç Girişimci Destekleri

Kosgeb Genç Girişimci Destekleri
25.03.2024
1
A+
A-

Kosgeb genç girişimci destekleri iş hayatına adım atmak isteyen gençleri cesaretlendirmek ve onlara destek olmak adına sunulan en etkili programlar arasında yer alır. Ülkemizde genç yaşta iş dünyasına atılmak isteyenler için birçok kurum faaliyet gösteriyor. Bu anlamda oldukça geniş bir çerçevede destek sunan Kosgeb iş kurma sürecinde gençlere en büyük desteği sağlıyor.

Genç Girişimcilerin Desteklenmesinde Kosgeb’in Önemi

Küçük ve orta ölçekteki işletmeleri desteklemek için faaliyetlerini sürdüren Kosgeb daha sürdürülebilir bir iş dünyası için oldukça önemli bir konuma sahiptir.

İş dünyasında kendine yer edinmek isteyenlere birçok farklı destek programı ile yardım eden Kosgeb, bu anlamda genç girişimcilerin işini de önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

Genç girişimcilere sağlanan destekler ile birçok genç fikirlerini hayata geçirme cesareti göstermiş ve iş dünyasına da önemli katkılar sağlama fırsatı elde etmiştir.

Kosgeb Genç Girişimci Destekleri Nelerdir?

Kosgeb’in genç girişimciler için sağladığı destekler şunlardır;

 • İş kurmaları için sağlanan finansal destekler
 • Daha başarılı bir iş süreci için eğitim ve danışmanlık desteği
 • Daha etkili bir pazarlama faaliyeti için fuar ve benzeri etkinliklere katılma desteği
 • Yenilikçi ürün ve hizmetler ortaya çıkarabilmeleri için teknolojik altyapı desteği
 • İş stratejileri geliştirmeniz için sunulan destekler

Kosgeb’in sağlamış olduğu bütün bu destekler daha başarılı ve uzun vadeli bir iş kurmaları adına çok büyük bir avantaj sağlar. İş dünyasına adım atmak ve beklediği başarıyı yakalamak isteyen tüm gençler Kosgeb tarafından sağlanan bu desteklerden yararlanarak daha sürdürülebilir bir başarıya imza atabilirler.

Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kosgeb desteklerinden faydalanmak isteyenler gençlerin başvuru sürecini titizlikle takip etmeleri önemlidir.

Kosgeb başvuru süreci ve izlenmesi gereken adımlar şunlardır;

 • Başvuru öncesinde ilk olarak destekler ile alakalı tüm detaylar dikkatli bir biçimde incelenmeli. Kosgeb’in web sitesi üzerinden tüm güncel bilgilere ulaşmak mümkün
 • Sonrasında başvuru yapmadan evvel gerekli tüm evrakları eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Belgelerin eksiksiz olarak hazırlanmış olması sürecin sorunsuz devam etmesi açısından önemlidir
 • Kosgeb başvuru sürecinde birçok form online olarak doldurulur. Daha sonra yapmış olduğunuz başvuru Kosgeb tarafından incelenir. Uzmanlar değerlendirme sürecinde birçok kritere dikkat etmektedir
 • Başvurunuz kabul edildiğinde Kosgeb tarafından size bir teklif sunulur
 • Başvuru kabulu sonrasında verilecek olan desteklerin tüm detayları size iletilir

Başvurucu sürecini başarılı bir şekilde tamamlayıp desteği almaya hak kazandığınızda işletmenizin büyüyüp gelişmesine katkı sağlamış olursunuz.

Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kosgeb genç girişimci desteğinden faydalanmak isteyenlerin belli başlı şartları taşıyan olmaları gerekir.

Genç girişimci desteğinden faydalanmak için gerekli şartlar şöyledir;

 • Başvuru sahibinin 18-29 yaş aralığında olması gerekir
 • Belirli bir iş fikrinin ve bu fikirlere ait iş planının olması gerekir. Yenilikçi ve özgün iş fikirleri başvuru sürecinde size avantaj sağlar ve destek alma konusunda önemli bir rol oynar
 • Türk vatandaşı olmak
 • Ticari faaliyete ilk kez başlayacak olmak
 • Kosgeb’in gerçekleştirdiği belli eğitimlere katılmak

Bu şartları taşıyanlar genç girişimci desteklerinden faydalanabilirler. Bu destekten faydalanmak isteyenler başvuru sürecindeki tüm adımları dikkatli ve eksiksiz bir biçimde tamamlamalıdır.

Kosgeb Desteklerinin Genç Girişimcilere Sağladığı Avantajlar

Kosgeb genç girişimci desteklerinin gençlere sağladığı avantajlar şunlardır;

 • Kosgeb’in sağladığı finansal destekler ile gençler işletme açma maliyetlerini düşürebilmekte
 • Sağlanan eğitim ve danışmanlık gibi hizmetler ile bir işletmenin nasıl yönetileceği ile ilgili bilgi ve beceri kazanabilirler
 • Almış oldukları tüm bu destekler ile iş hayatında rakiplerinin karşısında avantaj elde ederler
 • Daha başarılı bir işletme kurma şansı elde edebilirler

Sağlanan tüm bu destekler ile beraber gençler bütün enerjilerini sadece işlerine vererek ülke ekonomisine katkı sağlayacak başarılar elde edebilirler.

Sonuç

Kosgeb’in genç girişimciler için sunduğu bu destekler gençlerin iş dünyasına daha fazla katılmalarını ve ekonomiye önemli katkılar sunmasını sağlar. Finansal ve danışmanlık gibi destekler gençlerin istedikleri işi daha kolay kurmalarına ve bu anlamda cesaret kazanmalarına olanak tanır.

Sağlanan bu destekler uzun vadede başarılı iş adamlarının yetişmesini de imkan tanır. Kosgeb genç girişimci destekleri için siz de web sitesine giriş yapıp gerekli tüm adımları takip ederek başvuru sürecinizi tamamlayabilir ve bu desteklerden faydalanma şansı elde edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.