ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır ?

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır ?
05.09.2019
3
A+
A-

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır?

İnsanların bankalardan herhangi bir nedenle kredi talep etmesi çok yaygındır. Öte yandan, banka kurumları insanların başvurularını onaylamak ve böylece ödemelerini garanti altına almak için gelir sertifikaları ve kira geliri gibi belgeleri talep ediliyor. Bununla birlikte, bordro sahibi olmayan veya farklı geliri olan vatandaşlar için, bankaların garantör ve ipotek gibi teminatlara ihtiyacı vardır. Buna ek olarak, eğer biri kredi kartını veya kredi kartını kullanmakta daha önce zorluk çekmişse ve ödemelerinde sorun yaşıyorsa, birçok banka o kişiden şüphelenecek ve kefilin durumuna öncelik verecek.

Kefilsiz Kredi Nedir?

Bankalar, vatandaşlara, özellikle de kredi notu düşük olanlara, kredi vermeyi iki kez düşünmektedir. Bunun temel nedeni, önceki ödemelerin usulsüzlüğü sorunudur. Ancak, bu, düşük kredi notuna sahip vatandaşların kredi kullanamayacağı ve bankaların çeşitli çözümler bulduğu anlamına gelmez. 2. Kredi kullanırken teminatsız kredi kullanan kişilere kefil olmayan krediler denir. Birçok banka, gerekli gereklilikleri yerine getiren ve kefil olmayan kredileri kullanma fırsatları sağlayanlar için kefilleri ortadan kaldırılıyor.

Kefilsiz Kredi İçin Gerekli Koşullar ve Belgeler Nelerdir?

Kefil olmayan krediler veren banka sayısının oldukça yüksek olmasına rağmen, bireylerin beklediği şartlara ve çeşitli alternatiflere de öncelik verilmektedir. Bu belgeler ise şöyledir:

1-) Kredi notları yüksek olmalı: Kişinin banka ile olan önceki ilişkisinde sorun olmamalıdır. Ödemeler merkez bankası tarafından kara listeye alınmamalıdır.

2-) Üzerinize kayıtlı durumda taşınamaz mülk olması: Kişinin adına kayıtlı olan evler, arsalar ve araçlar gibi yüksek değerli mülklere sahip olmak, kefilin gereksinimlerini ortadan kaldırır ve ipotek koşullarının önemini artırıyor. Ayrıca, prestijli müşteriler, devlet büyükleri, sanatçılar veya bankalarda yetki sahibi olan insanlar için, bankalar genellikle garantör şartı aramaz ve kolayca kredi sağlayabilir.

Hangi Banka Kefilsiz Kredi Veriyor?

Kefil olmayan bir krediyi kullanabilmek için, gerekli koşulları sağlayan hemen hemen herkes hemen hemen tüm bankalardan kredi kullanabilir. Kefil olmayan kredilerin kullanımı için gereken koşullar bankalar, faiz oranları ve vadesi gelen tutarlar arasında değişmekle birlikte, bankalar arasında esneklik de gösterebilirler. Bu durumda, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Odeabank, Akbank ve ING Bank, önde gelen kredi garantör bankalarından bazılarıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.