ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32

Şahıs Adına Pos Cihazı Alabilir Mi?

Şahıs Adına Pos Cihazı Alabilir Mi?
03.02.2024
28
A+
A-

İnternet olanaklarının artmasına paralel olarak online alışveriş ciddi ölçüde arttı bu sebeple şahıs adına pos cihazı alabilir mi? tarzında sorular da artış gösterdi. Bu sorular neden soruluyor? Çünkü, insanlar online pazarın büyüklüğünü fark ediyorlar. Bunun yanında, fiziki iş yerleri için de pos cihazı şahıs adına alınabiliyor. Bu, iş yerleri için olumlu bir puan oluşturuyor.

İçinde bulunduğumuz dönemde pos cihazıyla işlem yapamayan iş yerleri müşteri memnuniyeti sağlama konusunda eksik kalıyorlar. Bundan ötürü, pos cihazı nasıl alınır, hangi koşullar sağlanmalıdır, bunlar merak ediliyor. Makalemizde, merak edilen sorulara yanıtları bulacaksınız.

Şahıs Adına Pos Cihazı Neden Gerekir?

Pos cihazı, iş yerlerinde banka kartı ve kredi kartıyla alışveriş imkanı sunar. Bu bakımından işyerine avantaj sağlar. Bu anlamda, pos cihazıyla çalışan iş yeri çok daha profesyonel görünür. Birçok kişi, alışkanlık gereği, nakit para yerine kart kullanıyor.

Pos cihazı olmaması demek, tüm bu müşterileri kaçırmak anlamına gelir. Bundan dolayı, rekabette yer alabilmek adına pos cihazı çok önemlidir. Ayrıca, online işlerde pos cihazı zaten zorunludur. O, sanal pos olarak tanımlanır. Ancak, prosedür genel olarak benzer şekilde ilerler. Biz, pos cihazının nasıl alınacağı konusuna devam edelim.

Şahıs Adına Pos Cihazı Alabilir Mi?
Şahıs Adına Pos Cihazı Alabilir Mi?

Vergi Levhası Olmadan POS Cihazı Alınır Mı?

Şahıs adına pos cihazı almak isteyen kişilerin en fazla merak ettikleri konuların başında bu geliyor. Bu sorunun cevabı, hayır. Vergi levhası olmadan pos cihazı alınamaz. Ayrıca, pos cihazı alabilmek için ibraz edilmesi gereken başka belgeler de vardır. Şimdi bunlara birlikte bakalım.

Şahıs Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Şahıs pos cihazı almak için bir bankaya başvuruda bulunmak gerekli. Bu herhangi bir banka olabilir. Ancak, insanların çalıştıkları bankaya başvuruda bulunmaları, kendi adlarına bir avantaj yaratabilir.

Başvuru sırasında bulundurulması gereken evraklar şunlardır;

  • Vergi levhası
  • İmza sirküleri
  • Başvuruda bulunan şahsın kimlik belgesi ile fotokopisi

Başvuru sırasında ibraz edilmesi gereken belgeler bunlardır. Şahısların, herhangi bir ticari faaliyette bulunmak amacıyla kurdukları şirkete şahıs şirketi denir. Kişiler, şahıs pos cihazı alabilmek için şahıs şirketi açtıktan sonra, bu şirkete ait vergi levhasıyla pos cihazı için başvuruda bulunabilirler.

Şahıs Pos Cihazı İçin Online Başvuru

Online işlemlerin hayatlarımızı kolaylaştırdığına hiç kuşku yok. İnsanlar, şirket açılışını online olarak yapabiliyorlar. Bunun yanı sıra, pos cihazı için bir bankanın internet şubesi üzerinden yönergeleri izleyerek de başvuru yapabiliyorlar. Bankanın fiziki şubesine gidip işlem yapmak veya internet şubesi üzerinden yapmak tamamen kişinin tercihine kalmış bir durumdur.

Başvuru Süreci

Pos cihazı için bankaya başvuran şahıs gerekli belgeleri ibraz eder. Bunlar; vergi levhası, imza sirküleri, kimlik ve fotokopisi. Şayet şirket e-ticaret alanında faaliyet gösteriyorsa, buna ilişkin belge ibraz edilmelidir. Bu işlemi tamamlayan şahıs bekleme safhasına geçer.

Bu bekleme süresi bankadan bankaya değişmekle birlikte genellikle 1-2 hafta içinde tamamlanır. Sonuç olumlu ise, banka şahsa pos cihazını teslim eder. Ancak, bazı durumlarda değerlendirme sonucunda olumsuz karar verilir. Bu durumda ise şahıs pos cihazını almaya hak kazanamaz.

Fiyatlandırma Nasıldır?

Pos cihazlarının değerlendirme süresi gibi fiyatlandırma da bankadan bankaya değişebilir. Ayrıca, istenen cihaz özellikleri de pos cihazının fiyatını farklılaştırır. Müşterilerin pos cihazlarına ödenecek miktarlar konusunda, komisyon ve aylık kiralama bedeli için araştırma yapmaları ve farklı bankalardan fiyat almaları kendileri adına avantajlı olur. Şahıs adına pos cihazı nasıl alınır, makalemizde bununla ilgili tüm aşamaları anlatmaya çalıştık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.