ref: refs/heads/v3.0
bankalardövizbireysel emeklilikhgsbonus puanmtv zam oranlarıkıdem tazminatı
DOLAR
32,5438
EURO
34,5996
ALTIN
2.489,02
BIST
9.548,09

Metropol Kart Bir Sonraki Aya Devreder Mi?

Metropol Kart Bir Sonraki Aya Devreder Mi?
02.03.2024
2
A+
A-

Akıllı kartlar artık birbirinden farklı alanlarda aktif olarak kullanılmaya başlandığı için Metropol kart bir sonraki aya devreder mi? Sorusu özellikle de çalışanların hakkında en fazla araştırma yaptıkları önemli konular arasında yer alıyor.

%100 yerli üretim olarak görülen Metropol Kart ile beraber maaşın haricindeki çalışan ödemelerinin yalnızca bir kart ile kolaylıkla yönetilmesine olanak sağlar. Online olarak çalışan ve ön ödemeli şekilde bir sistem ile yönetilen bu kart, firmaların da işlerini ciddi anlamda kolaylaştırılması ile biliniyor.

İlk kullanımına başlandığı zamanlarda kart ile alakalı çok fazla bilgi gerek işletmeler gerekse çalışanlar için sunulmadığından, sahip olduğu avantajlar kullanılamıyordu. İlerleyen zaman ile beraber ise artık farklı alanlarda çalışmalarını sürdüren işletmeler, çalışanlarının ihtiyaçları için Metropol Kart’ı tercih ediyorlar.

Metropol Kart Nedir?

Geçerli yerlerde kullanılması adına özel olarak hazırlanmış olan Metropol Kart, işveren tarafından belirlenmiş olan bakiyesi kullanılarak başta yemek olmak üzere farklı gereksinimlerin var olan bakiye ile ödenmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Kartın içerisinde yer alan bakiyenin bitmesi ile beraber o ay kullanımı sonlanır.

Daha sonrasında bakiye yüklenmesi sonucunda tekrardan kullanılmaya başlanmış olur. Çalışanın kartı kaybetmesi ya da çalınması durumunda da sistem tarafından kolaylıkla müdahalede bulunur. Böylece kartın içerisinde yer alan bakiyenin kaybolması gibi bir durum da söz konusu olmaz.

Metropol Kart Avantajları Nelerdir?

Kullanımı her geçen gün artmakta olan Metropol Kart ile beraber gerek çalışanlar gerekse işverenler farklı avantajlara sahip olmayı başarıyorlar.

Kartın kullanımı ile birlikte işverenler vergi konusunda farklı avantajlara sahip olabilir. Metropol kartın kullanılması sonucunda başta damga vergisi olmak üzere SGK primi istisnaları ve gelir vergisi dahil olmak üzere ciddi oranda vergi avantajının elde edilmesi mümkün hale gelmiş olur.

Çalışanların bir kısmı klasik olarak hazırlanılan yemekleri yemek istemezler. Bunun yerine kendi isteklerine uygun olan yemekler arasından seçimlerini yapmayı tercih ederler. Daha öncesinde konu hakkındaki isteklerini yerine getirmek için kendi ceplerinden ödeme yapmak zorunda kalırlardı.

Metropol Kart ile beraber konu hakkında ciddi anlamda avantajlar elde etmeleri mümkün hale geliyor. Türkiye’nin farklı noktalarındaki on binlerde yerde geçerli olması sayesinde çalışanlar yemek ihtiyaçlarını diledikleri gibi kullanabilirler.

İşverenlerin çalışanların yemek ihtiyaçları için yemek temini, ilgili alanın hijyenin sağlanması gibi zorunlulukları ortadan kalkar.

Yemek hazırlaması ya da sonrasında dağıtımı ve temizlik aşamasında ekstradan çalışana ihtiyaç duyulmaz. Bu da işletme için maliyet aşamasında avantajları başarılı şekilde sunmuş olur.

Var olan bu avantajlar ile beraber Metropol kart hem çalışanların hem de işverenlerin isteklerini yerine getirmeyi başarır.

Metropol Kart Bir Sonraki Aya Devreder Mi?
Metropol Kart Bir Sonraki Aya Devreder Mi?

Metropol Kart Nasıl Alınır?

Anlaşmalı iş yerlerinde geçerli olan Metropol Kartı alarak çalışanlarının yemek masrafları başta olmak üzere farklı konularda da avantajları elde etmesini sağlamak isteyen işletmeler, kart için gerekli olan formu doldurabilirler. Böylece yapılan görüşmeler sonrasında gerekli kartlar hazırlanarak sisteme yüklenir.

Metropol Kart Bakiye Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Kullanımı her geçen gün artan Metropol Kart için bakiye yüklemesi de oldukça kolaydır. Bunun için işverenler online ödeme kanalları ile beraber hiçbir sorunla yaşanmadan istenilen miktarların yüklemesini yapabilirler. Çalışanlar da kullanmakta oldukları kartın içerisindeki bakiyeyi yine uygulama üzerinden rahatlıkla öğrenebilirler.

Metropol Kart Bakiyesi Ay Sonunda Aktarılabilir Mi?

Daha öncesinde Metropol Kart kullanmamış olanlar, bu kartın içerisinde bulunan bakiyenin yalnızca o ay için geçerli olduğu düşüncesine sahip olabiliyorlar. Bu düşünceleri doğrultusunda da kullanmadıkları bakiyenin sıfırlandığını düşünüp kullanmaktan kaçınıyorlar.

Gerçekte ise Metropol Kart içerisine yüklenen bakiye, kullanılmaması halinde bir sonraki bakiyeye aktarılır. Böylece çalışanlar ay içerisinde diledikleri miktardaki bakiyeyi kullanma olanağına erişebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.